Wieliczka – noc pod ziemią

Wybierając obiekty noclegowe częstym kryterium jest standard obiektu i jego lokalizacja. Pierwsze mówi nam o tym, czego możemy spodziewać się po danym lokalu. Im wyższy standard tym wyższa cena. Drugim filtrem jest lokalizacja. W zależności od tego czy wybierany obiekt jest bazą noclegową w czasie urlopu czy wyjazdu biznesowego, bliskość pożądanego miejsca, np. morza, jeziora, stoku narciarskiego czy hali wystawowej jest decydująca. Nie po to wybieramy tą miejscowość, aby musieć dodatkowo organizować środki transportu. Czego natomiast można się spodziewać po obiekcie, w którym baza noclegowa jest umiejscowiona w stajni? Siana, słomy, bliskości zwierząt hodowlanych i natury?

Wszyscy ci, którzy wybiorą się do Wieliczki do Komory Stajni Gór Wschodnich będą bardzo zaskoczeni. W tutejszej Kopalni Soli turyści mogą spędzić noc w pomieszczeniach, które jeszcze w ubiegłym wieku były stajniami, gdzie przebywały konie pracujące w kopalni. Jeśli do tego wszystkiego dodamy fakt, że pomieszczenia te znajdują się pod powierzchnią ziemi, na co wskazuje nazwa „komora” to wybór tego miejsca do noclegu może być niezapomnianą przygodą. Kopalnia Soli w Wieliczce wpisana na listę UNESCO oferuje odwiedzającym turystom możliwość zwiedzania 4 tras turystycznych, korzystanie z kuracji solankowych oraz możliwość noclegów w pomieszczeniach byłej kopalni. Spędzenie nocy w komorach pod ziemią ma dobroczynne działanie na układ oddechowy. Solny mikroklimat komory przynosi ulgę wszystkim tym, którym na co dzień doskwiera alergia i inne schorzenia górnych dróg oddechowych. Pod ziemią nie ma żadnych alergenów i zanieczyszczeń. Cisza i spokój pozwalają na odpoczynek i regenerację. Komora Stajni Gór Wschodnich oferuje odwiedzającym możliwość wykupienia noclegu pod ziemią w ramach akcji „Zdrowym snem”. Koszt takiego noclegu to 120 złotych za osobę. W cenie nie jest wliczone wyżywienie i pościel, dlatego, aby podjąć wyzwanie noclegu pod ziemią należy się odpowiednio przygotować. Gość podziemnego hotelu powinien zabrać ze sobą ciepłe wygodne ubranie (najlepiej sportowe), wygodne obuwie (najlepiej dwie pary) oraz śpiwór. Temperatura panująca w Stajni Gór Wschodnich to około 14° C. Mimo takich „surowych” warunków to bardzo popularne noclegi. Wieliczka przyciąga rocznie około 1 mln turystów, spośród których bardzo wielu decyduje się spędzić noc pod ziemią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>