Ścieżka ornitologiczno-przyrodnicza – Nowęcin

Dla wielu z nas nie ma nic lepszego niż wakacje nad morzem. Jednak dla tych, którzy mimo uwielbienia do tego wielkiego akwenu chciałyby poznać choć trochę Polski, dobrym pomysłem będzie porzucenie leżaka i wybranie się na spacer. Tak, po prostu. Zdziwieni? Nawet będąc daleko od domu warto wyjść z hotelu czy plaży i przejść się. Nie ma lepszego sposobu na poznawanie otaczającego nas świata niż powolne eksplorowanie go metr po metrze. Wiemy, że wielu z nas zwiedzanie kojarzy się tylko i wyłącznie ze zorganizowaną wycieczką prowadzoną przez doświadczonego przewodnika. Oczywiście nikt nie próbuje negować tego sposobu, ale nie zawsze w czasie kilku wolnych dni mamy ochotę na tego typu zabawy.

Będąc nad morzem, aby wynieść nasz spacer na wyższy poziom, możemy go troszkę zmodyfikować. Zamiast chodzić po zatłoczonych deptakach warto wybrać się za miasto i popatrzeć na nadmorską roślinność. Nie zapominajmy też o zwierzętach, które znaleźć możemy tylko tutaj. Aby to wszytko poznać, wystarczy wziąć plecak, zasznurować wygodne sportowe buty i wybrać się do jakiegoś rezerwatu bądź parku – w okolicy znajduje się na przykład Słowiński Park Narodowy. Dla miłośników ptaków najlepszym wyborem będzie wybranie się na spacer po ścieżce ornitologiczno-przyrodniczej, która oddalona jest od Łeby o niecałe cztery kilometry. Będziemy mogli zobaczyć tam wiele ptaków, których próżno szukać w innych częściach naszego kraju. Do największych skarbów tego terenu należą: ohary, czajki, krwawodzioby, rycyki, czaple siwe oraz łabędzie krzykliwe. Oczywiście przechadzając się tą ścieżką, możemy znaleźć dużo więcej gatunków ciekawych zwierząt. Jedynym naszym ograniczeniem jest czas, który możemy poświęcić na spacerowanie po tym podmokłym terenie. Trzeba być również ostrożnym, ponieważ podmokłe łąki często niespodziewanie przekształcają się w torfowiska oraz trzęsawiska.

Jeden dzień na zwiedzenie tego parku może być niewystarczający. Dlatego już teraz warto zadbać o nocleg w pobliskim Nowęcinie, w którym uda nam się znaleźć pokój w przyzwoitej cenie. Trzeba jednak uważać, mimo rozbudowanej bazy noclegowej miasteczko posiada swoje limity.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>