Park zamkowy w Krokowej w stylu włoskim – Karwia

Poszukiwacze nadmorskich przyjemności odnajdą się w Karwi ze względu na czyste, estetyczne oraz zadbane plaże, które samym widokiem zapraszają do odpoczynku. Mimo niewielkich rozmiarów, Karwia i oferty noclegowe są rozmaite i potrafią ugościć ogromną liczbę turystów, wczasowiczów czy po prostu ludzi szukających wytchnienia i odpoczynku nad morzem. Poprzez obszar Karwi przebiega bardzo atrakcyjny, długi nadmorski pas, przylegający do Morza Bałtyckiego.

Plaże w Karwi swoją gościnnością zadowolą wszystkich poszukiwaczy nadmorskich przygód, ponieważ na swojej 3 kilometrowej długości, mogą pomieścić niezliczone ilości przyjezdnych, przy jednoczesnym zachowaniu komfortu i swobody wypoczynku. Główne skupisko atrakcji turystycznych leży nieopodal plaży, która w tej okolicy ma najszerszą powierzchnię. Dzięki temu, miejsce jest zachwalane nie tylko przez turystów z Polski, ale również mieszkańców Niemiec, Holandii czy Francji, którym odpowiada nadmorski klimat naszego wybrzeża. Godną uwagi rozrywką turystyczną, oprócz samego morza i plaż, które są głównymi walorami Karwi – są bajecznie zielone lasy sosnowe. Oddzielają one centrum miejscowości od samej plaży i miejsc rekreacyjnych. Nie należy zapominać także o zdrowotnym wpływie morskiego powietrza, pełnego jodu. Gdy mamy już dla całej rodziny zapewniony nocleg w Karwi, możemy w wolnej chwili udać się na zwiedzanie nieco dalej położonych zabytków. Miejsca te swoją unikalnością zachwycą wszystkich wczasowiczów.

Najbardziej znaną atrakcją turystyczną, oddaloną o 8 km od Karwi jest Zamek w Krokowej, który znajduje się niedaleko plaż leżących między Dębkami a Karwią. Zamek urzeka zwiedzających swoją specyfiką architektoniczną, a widoki zapierają dech w piersiach. Wokół zamku rozciąga się przepiękny, rozległy park, po którym można przechadzać się pomiędzy ukwieconymi alejkami i małymi dróżkami, co sprawia, że nie tylko dzieci będą tym miejscem zachwycone. Park jest cudowną przestrzenią dla długiego, romantycznego spaceru z ukochaną osobą. Jednym z najbardziej zachęcających walorów parku jest bujnie rozkwitający Ogród Włoski. Ten styl urządzania ogrodów, pojawił się u schyłku XV wieku we Florencji i w Rzymie. Inspiracją do jego powstania były klasyczne wzorce porządku i piękna. Podczas projektowania ogrodów w stylu włoskim zwracano szczególną uwagę na zachowanie symetrii. Odwiedzając Zamek w Krokowej nie można pominąć, leżącego niespełna 23 km od Karwi, uroczego Jeziora Żarnowieckiego. Jest to jezioro rynnowe, leżące w powiecie wejherowskim, którego powierzchnia wynosi 1431 ha. Największy rozgłos przyniósł okolicy fakt, że niedaleko chciano wybudować pierwszą w kraju elektrownię jądrową, jednak budowa została przerwana w 1990 r. Jezioro jest doskonałym miejscem dla wędkarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>