Nieznane a piękne zabytki Pucka

Puck to jedna z najbardziej wartościowych miejscowości znajdujących się na polskim wybrzeżu. Leży on u ujścia rzeki Płutnicy do Zatoki Puckiej. Miasto jest bogate w liczne historyczne pamiątki. W puckim porcie możemy zobaczyć na przykład pomnik generała Józefa Hallera oraz słupek zaślubinowy, który upamiętnia zaślubiny Polski z morzem. Była to uroczystość z 1920 roku, w trakcie której świętowano odzyskanie przez Polskę dostępu do Morza Bałtyckiego. Poza tym, w Pucku istnieją także pomniki ofiar II wojny światowej, poległych lotników MDL czy też Braterstwa Broni.

W mieście znajdziemy bardzo dużo interesujących zabytków. Wystarczy nawet spacer po puckich ulicach, żeby zobaczyć dużą ich część – między innymi modernistyczne zabudowania, które powstały w latach 30. XX wieku. Zaliczają się do nich domy oraz budynek poczty. Ciekawe są także kamienice miejskie, które powstały w połowie XVIII i XIX wieku. Warto na pewno zobaczyć także miejscowy kościół parafialny pod wezwaniem Piotra i Pawła, którego powstanie datowane jest na wiek XIII. W mieście znajduje się także barokowy drewniany szpital z XVIII wieku, w którym obecnie mieści się Muzeum Ziemi Puckiej imienia Floriana Ceynowy. Do muzeum także warto zajrzeć, żeby poznać bliżej historię tych terenów. W Pucku możemy również zobaczyć ruiny średniowiecznego krzyżackiego zamku. W latach 1845-1956 wznosił się na nim kościół ewangelicki Świętej Trójcy, który potem rozebrano. Dziś widoczne są w tym miejscu fragmenty fundamentów zamku. Ciekawy jest także tutejszy neogotycki ratusz, który powstał w 1865 roku oraz Zajazd pod Lwem i Hotel Kaszubski, które także wybudowano w XIX wieku.

Puck to także miasto, które oferuje nam atrakcje typowe dla nadmorskiego kurortu. Możemy się zatem wybrać na strzeżoną plażę i spędzić cały dzień, opalając się i kąpiąc w morzu czy też pospacerować po urokliwym molo. Przyciąga to bardzo wielu turystów, dlatego też w mieście istnieje bogata baza noclegowa. Liczne hotele, pensjonaty oraz prywatne kwatery przyjmują gości i zapewniają im noclegi. Puck może się też pochwalić pięknym portem morskim. Są z niego organizowane rejsy wycieczkowe po Zatoce Puckiej. Zapewniają one niesamowite przeżycia, zwłaszcza dla tych, którzy nigdy wcześniej nie pływali po morzu i po raz pierwszy wsiedli na statek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>