Mrągowo – Góra Czterech Wiatrów

Ne bez powodu Mrągowo szczyci się mianem miasta ludzi aktywnych, zjeżdżają tutaj miłośnicy wszelkich sportów o każdej właściwie porze roku. Mogą oni  znaleźć tutaj doskonałe warunki zarówno do uprawiania sportów wodnych, jak i zimowych, baza noclegowa Mrągowa natomiast pozwoli na ulokowanie chętnych w pobliżu najbardziej interesujących dlań atrakcji. Nie brakuje tutaj bowiem ośrodków wypoczynkowych, domków letniskowych, czy pensjonatów. Są jednak takie terminy, w których niełatwo tutaj o noclegi. Mrągowo jest bowiem organizatorem jednej z największych na świecie imprez – Pikniku Country, a w okresie jego trwania wszystkie kwatery i ośrodki noclegowe maja stuprocentowe obłożenie.

Największym obiektem sportowym mieszczącym się w Mrągowie i potrafiącym zaspokoić potrzeby każdego kochającego aktywność przyjezdnego jest Ośrodek Sportów „Góra Czterech Wiatrów”. Umiejscowiona jest na półwyspie, nad jeziorem Czos, co latem daje możliwość uprawiania sportów wodnych oraz zwiedzania czy to pieszo, czy na rowerach w tutejszej pięknej, zalesionej okolicy. Na jego terenie latem funkcjonują wypożyczanie sprzętu wodnego, rowerów, jak również jest organizowana jazda na nartach po igielicie, co będzie nie lada rozrywką dla zapalonych narciarzy nie mogących latem realizować swoich pasji.

Oferta zimowa ośrodka pozwala natomiast na realizację zainteresowań na białym puchu, nawet gdy zima nie obfituje w śnieg. Ośrodek bowiem dysponuje armatkami wspomagającymi narciarzy podczas niepogody. Poza tym ta niepozorna góra jest wyposażona w aż pięć tras zjazdowych, na których funkcjonują trzy wyciągi. Bogata oferta Góry Czterech Wiatrów to również baza gastronomiczna i noclegowa oraz wypożyczalnie oferujące klientom zarówno sprzęt narciarski, jak i wszystkie niezbędne akcesoria. Na terenie ośrodka funkcjonuje również szkółka narciarska, gdzie zarówno dzieci, jak i dorośli mogą poczynić pierwsze kroki w narciarstwie. Nie ulega zatem wątpliwości, że Mrągowo naprawdę jest miastem ludzi aktywnych. Miasto dysponuje również atrakcjami dającymi strudzonym sportowcom chwilę wytchnienia. Jest tutaj mnóstwo rozmaitych restauracji i kawiarenek, zabytków, pomników i parków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>