Morze, zatoka i Hel – wypoczynek w Chałupach

Jadąc na wakacje w nowe miejsce, musimy się zdecydować na kurort, zaspokajający nasze oczekiwania. To podstawa udanego wypoczynku. Przecież inną miejscowość wybierzemy, jeśli chcemy zaznać ciszy i spokoju, a inną jeśli od wakacji wymagamy wielu niezwykłych atrakcji, zapadających w pamięć. Określenie naszych preferencji pozwoli na dobranie odpowiedniego miejsca dla nas. Kierujmy się opiniami znajomych, a gdyby to nie przyniosło pożądanych efektów, przejrzyjmy pełne opinii innych turystów, fora internetowe. To dobry sposób by przekonać się czy rozważana przez nas miejscowość przypadnie nam do gustu. Po ustaleniu i wybraniu tego wyjątkowego miejsca zadbajmy o wcześniejszą rezerwację pokoju hotelowego, dzięki czemu będziemy mogli liczyć na niższe ceny i większy wybór.

Chałupy to mała wieś w województwie pomorskim, w której na stałe mieszka zaledwie 300 osób. Znajdująca się na Półwyspie Helskim [informacje na Wikipedii], gwarantuje dostęp do dwóch akwenów, Morza Bałtyckiego i Zatoki Puckiej. Taka lokalizacja zapewnia wspaniałą możliwość korzystania w licznych wypożyczalni sprzętu wodnego, dzięki którym pod bacznym okiem instruktorów, będziemy mogli spróbować windsurfingu, czy choćby coraz modniejszego w Polsce kitesurfingu. To jednak nie jedyna atrakcja w okolicy, gdyż możemy tu znaleźć liczne ślady wydarzeń sprzed 70 lat, które głęboko wpisały się w polską mentalność. Istnieją tutaj torpedownie, wraki statków, a także wspaniałe zabytkowe budowle. Jedną z nich jest oddalony o 7 kilometrów od Chałup zamek Jana III Sobieskiego, który dziś służy jako luksusowy obiekt hotelarski, z równie wspaniałym zapleczem gastronomicznym.

Możemy też świetnie bawić się na plażach, a nawet korzystać ze sławnej plaży dla nudystów. Dla nieco bardziej spokojnych, jest możliwość spacerowania po okolicy, która należy do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, a zatem gwarantuje wspaniałe widoki o obcowanie z nienaruszoną naturą. Baza noclegowa w Chałupach , jest równie interesująca i różnorodna, dzięki czemu jest w stanie zadowolić każdego turystę. Nocleg w tej osadzie to wydatek rzędu około 50 złotych, choć znajdą się zarówno kwatery dla bardziej oszczędnych, jak i dla bardzo wymagających z nas. Pamiętajmy jedynie o odpowiednim przygotowaniu się do wyjazdu. Należy zabrać ze sobą sztormiak oraz przewodnik, co zapewni nam wykorzystanie wakacji, nawet jeśli pogoda nam nie dopisze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>