Mielno – wśród szumu morskich fal

Mielno to piękna, nadmorska miejscowość, położona w południowo-zachodniej części Polski. Wieś letniskowa mieści się na Wybrzeżu Słowińskim, niedaleko Koszalina. Stanowi doskonałą bazę wypadową do okolicznych miasteczek i wsi. Posiada także spore jezioro – Jamno. Świetnie sprawdzi się jako miejsce, w którym spędzimy letni czas.

Wakacje w Mielnie pozwolą nam odpocząć solidnie na czystym, ciepłym piasku, wśród szumu morskich fal. Nieopodal mieści się Unieście. Znajdziemy tutaj przystań rybacką. Co ciekawe Unieście było kiedyś częścią Mielna. Współcześnie funkcjonuje jako osobna miejscowość. Podobnie jak wioska ta, znajduje się ono na środku mierzei, która oddziela Bałtyk od jeziora Jamno. W tutejszej przystani funkcjonują łodzie rybackie. Bez problemu kupimy także rybę świeżo złowioną z morza. Warto udać się na miłą wycieczkę i zobaczy,ć co oferuje sąsiednia miejscowość.

Mielno w sezonie letnim tętni życiem. Znajdziemy tutaj wiele punktów gastronomicznych. Na ulicach porozkładano stragany oraz sklepiki. Kolorowe pamiątki kuszą przechodniów. Liczne bary i kawiarnie zapraszają do skosztowania pyszności. To także miejscowość, w której można się dobrze pobawić. Czekają tutaj na nas liczne imprezy. Kluby i dyskoteki pozwolą nam na szaleństwo do białego rana. Osoby lubiące dobrą zabawę, z pewnością poczują się swobodnie w Mielnie.

Plaża to niewątpliwie największa zaleta tego miejsca. Bez wątpienia warto spędzić tutaj trochę czasu. Turyści spacerują niezależnie od pogody. Wiele osób korzysta z kąpieli wodnych i słonecznych. Nieco gorsza pogoda sprzyja romantycznym spacerom. Morze wygląda wtedy najciekawiej. Warto popatrzeć na Bałtyk podczas zachodu słońca. Z pewnością nie zapomnimy tego widoku na długo.

Jakie noclegi może nam zaproponować Mielno? Niewątpliwie znajdziemy tutaj wiele interesujących ofert. Wieś letniskowa posiada liczne hotele, pensjonaty oraz ośrodki wypoczynkowe. W okolicy znajdziemy także domki oraz kempingi. Możemy także wybrać gospodarstwo agroturystyczne lub pokój gościnny. Z pewnością każdy znajdzie tutaj nocleg dla siebie. Baza pokoi jest szeroka [więcej informacji na Meteorze]. Turystyka w tej okolicy rozwija się prężnie. Wiele osób chętnie korzysta z uroków tego miejsca. Nic dziwnego, gdyż ta niewielka miejscowość jest bardzo przyjemnym i beztroskim miejscem. Doskonale spisze się podczas wakacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>