Międzywodzie – Park Miniatur i Kolejek

Międzywodzie to niewielkie nadmorskie letnisko, które leży na terenie wyspy Wolin, na mierzei pomiędzy Morzem Bałtyckim, a znajdującym się tam Zalewem Kamieńskim. Temperatura morskich fal jest w większości przypadków wyższa niż w poszczególnych regionach polskiego wybrzeża. Poza tym, atrakcje znajdują miłośnicy morza, jak również złotych plaż, sportów wodnych i wędkarstwa oraz czystych jezior. Natomiast bliskość Wolińskiego Parku Narodowego, zapewnia przepiękną przyrodę i kryształowe powietrze.

To właśnie w Międzywodziu czeka na licznych turystów bogata i różnorodna baza noclegowa. Pomiędzy Bałtykiem a znajdującym się tam Zalewem Kamieńskim wybudowano dużą ilość pensjonatów, domów gościnnych i ośrodków wczasowych oferujących czy campingów. Faktem jest, iż właśnie w tych rejonach każdy znajdzie coś dla siebie.

W okolicy Międzywodzia mieści się niesamowity Park Miniatur i Kolejek. Zlokalizowany jest on w Dziwnowie (3,7 kilometra od Międzywodzia). Jest to przede wszystkim fenomen – zarówno jeżeli chodzi o dzieci jak i dorosłych. Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie to miejsce, gdzie podziwiać można miniatury latarni morskich z wybrzeża czy repliki lokomotyw, wagonów oraz parowozów z taborami. Ciekawostką jest, iż wszystko wykonano ręcznie z olbrzymią starannością oraz odwzorowaniem najdrobniejszych szczegółów czy kolorów. Analizując aspekt kolejek można śmiało stwierdzić, iż jest ich cała masa. Kursują po ponad tysiącu metrów torów. Poza tym zminimalizowano dworce, stacje, jak również zwrotnice i tunele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>