Liczne atrakcje w Międzyzdrojach

Duża rzesza osób przed sezonem letnim zastanawia się, gdzie w tym roku spędzić urlop. Wydaje się, że dobrym rozwiązaniem morze być wyjazd nad Morze Bałtyckie, na przykład do Międzyzdrojów, które przyciągają nie tylko dużą ilość atrakcji czekających na turystów, ale także niezwykle malowniczym położeniem. Miasto znajduje się bowiem na wyspie Wolin i jest otoczone wzgórzami.

Atrakcje w Międzyzdrojach

Jak w każdym mieście położonym nad morzem, tak również w Międzyzdrojach, do głównych atrakcji należą plaże. Te międzyzdrojskie są wyjątkowo ładne, piaszczyste i bardzo szerokie, trudno więc się dziwić, że co roku do miasta przyjeżdża bardzo duża ilość turystów. Tym, co wyróżnia Międzyzdroje jest molo. Niewiele polskich miast może poszczycić się posiadaniem mola, które ma aż 395 metrów długości. Przed wejściem stoją dwie białe wieżyczki, a widok, który można zobaczyć z końca pomostu, zachwyci nawet najbardziej sceptycznych turystów, można bowiem zobaczyć nie tylko morze, ale także okolice Międzyzdrojów. Dla fanów przyrody idealnym pomysłem wydaje się odbycie wycieczki do Wolińskiego Parku Narodowego. Warto wybrać się do Zagrody Pokazowej Żubrów, która jest oddalona zaledwie o kilometr od miasta, a można w niej zobaczyć nie tylko żubry, ale także sarny, jelenie i dziki.

Gwiazdy w Międzyzdrojach

Żadna osoba, która odwiedza miasto, nie może stąd wyjechać nie odwiedziwszy wcześniej Alei Gwiazd. Od 1996 roku gwiazdy odciskają w pamiątkowych płytach swoje dłonie, a turyści chętnie porównują swoje z odbiciami wykonanymi między innymi przez Janusza Gajosa, Jerzego Stuhra, czy Krystynę Jandę. Osoby, które lubią podczas wakacyjnego wypoczynku posłuchać piosenek wykonywanych przez polskich i zagranicznych artystów na pewno ucieszy fakt, że w Międzyzdrojach znajduje się Amfiteatr, w którym każdego roku odbywają się koncerty. Mieści się w nim aż 800 widzów.

Gdzie się zatrzymać

Ilość atrakcji, które mają do zaoferowania Międzyzdroje przyciąga mnóstwo turystów, warto więc zatroszczyć się o to, by mieć bazę noclegową jeszcze przed wyjazdem do tego miasta. Noclegi w Międzyzdrojach () są w różnych cenach, zatem na pewno każdy zainteresowany, znajdzie miejsce na swoją kieszeń. Warto jednak zabrać się za poszukiwania na kilka tygodni przed planowanym pobytem w mieście, aby bez problemu zarezerwować kwaterę w wybranym przez siebie miejscu.

Jedna myśl nt. „Liczne atrakcje w Międzyzdrojach”

  1. O Międzyzdrojach słyszałem dużo dobrego, ale nadal się waham czy jechać tam czy do Trójmiasta… Gdzie polecacie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>