Kolejka i Pasieka Strusi w Jantarze

Jedną z ciekawych atrakcji turystycznych Jantaru jest kolejka wąskotorowa. Można nią dotrzeć do Malborka, Grudziądza i Szturmu. W 2015 roku przeprowadzono renowacje linii kolejowej, na trasie dawnego bursztynowego szlaku. Podróż z Nowego Dworu Gdańskiego do Malborka trwa prawie 3 godziny. Odnowa trasy była możliwa dzięki dużemu udziałowi Pomorskiego Towarzystwa Miłośników Kolei Żelaznej. Na raz za pomocą kolei może podróżować 130 osób. Jest to pewna alternatywa dla coraz bardziej zakorkowanych ulic miasta. Dwa różne rodzaje torów na trasie wymagają przesiadki. Podczas jazdy można podziwiać piękne krajobrazy wokół linii kolejowej. Wzdłuż torów położonych jest wiele malowniczych miejscowości. Interesującym rozwiązaniem wydaje się bilet, który łączy w sobie przejazd kolejką i zwiedzanie zamku w Malborku.

Jedną z atrakcji położonych nieopodal linii kolejowej jest Pasieka u Strusi. Jest nietypowym połączeniem hodowli pszczół i strusi. Gospodarstwo nastawione jest na edukację. Ma ono na celu przybliżenie życia obu tych gatunków, poprzez różnego rodzaju wystawy. Ciekawostką jest szklany ul, dzięki któremu zwiedzający mogą zobaczyć jak naprawdę wygląda życie pszczół. Możliwy jest zakup produkowanego tutaj miodu i innych własnych produktów. Organizowane są specjalne turnusy dla szkół.

Dla wszystkich wybierających się w te okolice warto polecić sprawdzone noclegi . Bezpośrednio obok pasieki znajduje się bogata baza noclegowa, bo aż trzy ośrodki położone są obok siebie. Pierwszy z nich – Willa Atrium, to obiekt stosunkowo nowoczesny i nowy, bo oddany do użytku w 2007 roku. Wszystkie pokoje posiadają balkony i łazienki, do wyboru jest opcja dwu- lub czteroosobowa. Dom Wypoczynkowy California to obiekt znacznie większy, posiada łącznie 60 miejsc w pokojach dwu-, trzy- i czteroosobowych. W swojej ofercie ma również dwupokojowe studia, internet wifi, plac zabaw dla dzieci. Od krytego basenu dzieli go jedynie 700 metrów, każdy pokój posiada łazienkę, telewizor i czajnik. Ostatni z nich – Ośrodek Wypoczynkowy VIVA, posiada w swojej ofercie budynek hotelowy i domki letniskowe z pełnym węzłem sanitarnym. Na jego terenie znajduje się boisko do beach soccera, ścianka wspinaczkowa, tor gokartowy, wielofunkcyjne boisko typu „Orlik”, boisko do piłki ręcznej, cztery odkryte baseny, pole do minigolfa, boisko do koszykówki z koszami najazdowymi, boisko do siatkówki plażowej, plac zabaw dla dzieci na świeżym powietrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>