Co możemy zobaczyć w Dziwnowie?

Zapewne większość z nas kojarzy Dziwnów z morzem, plażą i portem rybackim. Całkiem słusznie, ponieważ miejscowość znajduje się bezpośrednio nad Bałtykiem i posiada jedno, ale bardzo duże kąpielisko. Jest tutaj także port rybacki z całoroczną mariną dla jachtów. Jeśli chcielibyśmy przeżyć przygodę, powinniśmy się wybrać na przystań pasażerską. Znajdziemy tam trzy statki „pirackie”: Rozę, Wenedę i Korsarza, na których możemy wypłynąć w 2,5-godzinny rejs po Morzu Bałtyckim. Można też wsiąść na statek „Victoria” i przepłynąć aż do Kamienia Pomorskiego. Warto także przejść się po falochronach, które znajdują się u wejścia do portu. Oferują nam one przepiękne widoki – możemy z nich podziwiać zarówno morze jak i panoramę miejscowości.

Niedaleko jest też wybudowana na wysokim klifie promenada czyli ulubione miejsce turystów. Warto się po niej przespacerować. Również tam czekają na nas niezrównane widoki. Poza tym powinniśmy koniecznie odwiedzić tutejszy nadmorski Park Miniatur, w którym znajdziemy wszystkie znane zabytki polskiego wybrzeża w formie pomniejszonych modeli. Przez park przejeżdża także miniaturowa kolejka. Jest to świetne miejsce dla rodzin z dziećmi, ponieważ w parku znajduje się także plac zabaw oraz kawiarenka – dzięki temu możemy tutaj spędzić wiele godzin doskonale się bawiąc. Poza tym jako że przez Dziwnów w sezonie przewija się masa turystów, musiała tutaj zostać przygotowana baza noclegowa. Z łatwością znajdziemy liczne pensjonaty czy też prywatne kwatery, które oferują wygodne i niedrogie noclegi.

W Dziwnowie znajdzie się również gratka dla fanów sportu. Od kilkunastu lat organizowany jest tu coroczny Festiwal Gwiazd Sportu. Z tej okazji w miejscowości powstała Aleja Gwiazd Sportu, w której możemy zobaczyć repliki medali naszych najsłynniejszych sportowców. Aleja jest bardzo chętnie odwiedzana przez turystów. Dziwnów jest położony dość ciekawie, ponieważ połowa miejscowości leży na wyspie Wolin, a druga połowa na Mierzei rzeki Dziwny. Musiało zatem powstać połączenie pomiędzy obiema częściami miasta. Jest to most zwodzony, otwierany w godzinach parzystych i stanowiący ciekawą atrakcję dla pasażerów statków pirackich, które cumują przy Wybrzeżu Kościuszkowskim. Dziwnów jest miejscem, które powinien odwiedzić każdy, kto marzy o spędzeniu ciekawych wakacji nad Morzem Bałtyckim.

Jedna myśl nt. „Co możemy zobaczyć w Dziwnowie?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>